Tekstiilprint


Nõuded trükifailidele tekstiili / kanga trükkimisel

Nõuetele vastav pdf-fail
Nõuetele vastav pdf-fail on valmistatud Postscript-printfailist Adobe Acrobat Distiller abil. Fail on CMYK värvidega komposiit-PDF mis vastab PDF/X-1a:2001 (ISO 15930) nõuetele.

Värvid
Trükifail on CMYK värvisüsteemis. SPOT-värvid on lubatud, aga tuleb arvestada, et lõpptulemuses ei pruugi need jääda nii nagu sooviti, kuna suur hulk PANTONE spot-värve ei anna digitrükis lehviku abil leitud vastetega sama tulemust ja kõikidele spot-värvidele ei ole täpset CMYK vastet.

Ületrükk (Overprint)
Levinud probleem on valgetele või värvilistele objektidele lisatud ületrükk (overprint), mille tulemuseks on teksti kadumine või värvi muutumine trükitud materjalil. Kindel soovitus on kõigilt mitte-mustadelt objektidelt ületrükk (overprint) eemaldada.

Läbipaistvus (Transparency)
Fototöötlus-, graafika- ja küljendusprogrammid pakuvad võimalust jätta osa pildist läbipaistvaks (transparency), lisada sellele varju (drop shadow) või kasutada teisi eriefekte. PDF-i valmistamisel PDF/X-1a standardiga ei tekita need probleemi, kuid osade PDFi versioonide puhul sõltub trükitulemus sageli kasutatavast printerist või RIPist ja trükiprogrammide katsed läbipaistvust interpreteerida võivad anda lõpptulemuseks vigase kujutise. Seega on oluline, et PDF trükifailis on läbipaistvus tasandatud (transparency flattening).

Must ja väga must
Tavaline must värv on CMYK süsteemis kirjeldatud C0 M0 Y0 K100. Sellele rakendub automaatne ületrükk (overprint) ja suurimaks ohuks siin on kasutada seda suurte pindade korral. Esiteks ei jää lõpptulemus piisavalt must nagu sooviti vaid pigem tumehall ja teiseks võib suurepinnalise ületrüki korral selle alt jääda läbi kumama teisi kujunduses kasutatud objekte. Tavalist ületrükiga musta on soovitav kasutada tekstide ja väiksemate kujunduselementide puhul.
Mitmevärvi-must ehk Rich Black segatakse kokku mitmest värvist. Näiteks C50 M0 Y0 K100 või C50 M40 Y40 K100 annavad piisavalt sügava musta tulemuse. Seda on soovitav kasutada suurte ühtlaste pindade ja taustade korral.

Vaata kangatrükk või lipud ning meie poolt trükitav tekstiilmaterjal.

Kontakt

Artelli 13A, 10621 Tallinn, Estonia
Telefon: +372 5683 0351
E-post: info@tekstiilprint.ee